خدمات

تماس با ما

مورد مطالعاتی

فروشگاه

صفحه اصلی

محصولات

چشم انداز استارتاپ گرین اج

مسیر راه استارتاپ گرین اج در اینترنت اشیا و توسعه محصولات و خدمات و سرویس های ابری

استارتاپ گرین‌اج در حال بهبود روند تعمیرونگهداری و افزایش راندمان و کاهش هزینه می‌باشد. در اکوسیستم های مختلف این سیستم تاثیرات چشم گیری را ایجاد خواهد کرد. در اکوسیستم سردخانه ( سالیانه 13 هزار نفر بر اثر محصولات تاریخ گذشته و فاسد دچار مشکلاتی می‌شوند و سالیانه 1.3 میلیارد تن محصول کشاورزی بر اثر نبود و خرابی سردخانه و انبار ها از بین میروند. این حوزه با رشد 300 درصدی، داخل کشور هنوز این کمبود حس شده و در بعضی از استان ها مثل ارومیه و کرمان موجب خسارات جبران ناپذیری شده است ) که نیازمند نظارت های مداوم مالکین سردخانه و شرکت‌های تعمیرونگهداری و سازمان های بازرسی و بهداشت بوده است و باعث افزایش هزینه های جانبی و بیمه شده است. با استفاده از محصول Gateway  یا Compute Gateway  نظارت و بازرسی را به صورت فیزیکی حذف کرده و ( که باعث کاهش هزینه های جانبی و کاهش پرسنل در قسمت بازرسی های ادواری شده است ) این سیستم با بازرسی مدوام و در لحطه اکوسیستم را مورد بررسی قرار داده است و این بررسی باعث کاهش هزینه های جانبی و خسارات های مالی پیشبینی نشده می‌شود. با استفاده از پنل های مدیریتی و نظارتی امکان مشاهده وضعیت سیستم توسط مالکین و شرکت های تعمیر و نگهداری تحت قرارداد و سازمان‌های بازرسی و بهداشت و بیمه را فراهم کرده هست و می‌توان اخرین وضعیت دستگاه ها و تجهیزات و سلامتی آن‌ها را مورد بررسی قرار داد. با استفاده از این سیستم می‌‌توان خرابی‌ها را پیشبینی و در سریع ترین زمان مشکل و خرابی را رفع کرد.

شیلات
در حوزه شیلات که همیشه دارای خسارت‌های جبران ناپذیری بوده است چرا که به علت راکت بودن آب در حوضچه و استخرهای ماهی در صورت قطعی برق و عمل نکردن ژنراتور‌ها باعث کاهش سطح اکسیژن و در نتیحه باعث از بین رفتن تمامی محصول و ماهی‌ها می شود. این اکوسیستم همیشه نیازمند بازرسی های مدوام و بررسی وضعیت استخر ها ( این اکوسیستم توسط مالکین استخرها تعمیرو  نگهداری می‌شود ) می‌باشد. با استفاده از محصول می‌توان با تعریف آلارم‌‌هاو دستورات مختلف جلو این حادثه ها را گرفت. با نظارت و استفاده از سرویس‌های هوش‌مصنوعی نظارت بهتری را روی اکوسیستم داشته و دیگر حوادث را پیشبینی و کنترل کرد. این سیستم نیازمند نظارت به روی آن نمی‌باشد و به راحتی پس از نصب و تنظیم دستورات و فیلتر‌های لازم اکوسیستم را به طور خودکار کنترل و مدیریت می‌کند و باعث رشد، کاهش هزینه، کاهش خسارات و هزینه بیمه می‌شود. با تنظیم شرایط برای آبزیان با سرویس های مختلف باعث رشد 45 درصدی در آن‌ها و افزایش راندمان تولید در اکوسیستم می‌شود. این اکوسیستم از نظر تعمیرونگهداری مشابه اکوسیستم گلخانه می‌باشد و توسط مالکین آن ها مدیریت و بازرسی می شود.

مجتمع‌های تجاری و مسکونی
در مجتمع‌های تجاری و مسکونی که دارای ( سیستم های گرمایش و سرمایش مرکزی چیلر و موتورخانه و سیستم بالابر اتوماتیک می‌باشند ) که توسط شرکت های تعمیرونگهداری مدیریت و نظارت می شود که همیشه باعث خسارات مالی و جانی در آسانسور ها و موتورخانه ها می شوند. این اکوسیستم به علت بازرسی های ادواری ( یک بار در ماه ) از وضعیت دقیق سیستم خبر ندارند و باعث بروز مشکلات و خسارتی می‌شوند. با استفاده از محصول استارتاپ گرین‌اج در این اکوسیستم و حذف بازرسی های ادواری ( یک بار در ماه ) و تبدیل آن به بازرسی های مداوم با استفاده از شروط و فیلترهای تعریف شده و استفاده از سرویس‌های مثل هوش‌مصنوعی مدیریت بهتری روی اکوسیستم داشته و با حذف هزینه های سرکشی و تبدیل بازرسی های مداوم به تعمیر ( باعث کاهش نیرو بازرسی و تبدیل نیروهای بازرسی به نیرو تعمیر شده و باعث افزایش راندمان و تعمیر و افزایش توان و سرمایه شرکت های تعمیرونگهداری می شود )می‌توان باعث افزایش راندمان این اکوسیستم و کاهش خسارات و هزینه های جاری بیمه شد. با استفاده از این سیستم شرکت های تعمیرونگهداری در لحظه از وضعیت دستگاه ها و تجهیزات مطلع بوده و در صورت خرابی در سریعترین زمان نسبت به حل آن اقدام می نمایند. با تعریف استاندارد‌های جدید در سیستم بیمه ( در خودرو با استفاده نکردن برگه‌های بیمه تخفیف برای شخص لحاظ می‌شود ) و به این شکل با تعریف یک معیار مثل میزان خرابی و هزینه آسانسور به صورت سالیانه تخفیفات و هزینه بیمه را کاهش داد. . می‌توان محصول جدیدی را در شرکت‌های بیمه ارائه داد مثل بیمه آتش‌سوزی
اکوسیستم‌‌های مشابه وجود داشته و قابلیت نصب تجهیزات استارتاپ گرین‌اج و استفاده از سرویس‌ آن را دارد.

 
ویژگی‌های محصول
محصول سخت افزاری گرین اج به خاطر برنامه های توسعه به شکلی طراحی شده که قابلیت استفاده در اکوسیستم های مختلف  قابلیت استفاده می باشد. این برد به صورت یک مادربورد طراحی شده و برای حوزه های مختلف  کارت ها ( اسلات ) مختلف نسبت به نیاز مشتری روی آن نصب می شود. این سیستم به طور خلاصه قابلیت پیوت کردن به بازارهای مختلف مثل بلاکچین و ایجاد شبکه های سلولی و مخابراتی اینترنت اشیا ( با استراتژی کاملا طراحی شده  هم از نظر فنی و زیر ساختی و هم از نظر مارکت و استراتژی های ارائه محصول ) و هم قابلیت تبدیل شدن به مودم ها جیبی را خواهد داشت.
محصولات گرین اج در قسمت گیتوی دارای دو رده می باشد و این دو رده هم از نظر فنی و هم از نظر بازاریابی و استراتژی های بازاریابی طراحی شده است.

محصول گیتوی گرین
این محصول در حال حاضر در حال طراحی و ساخت نمونه های تجاری می باشد این دستگاه گیتوی برای رفع نیاز صنعت تعمیر و نگهداری طراحی شده و این محصول نسبت به استراتژی قیمت گذاری ( ارزان قیمت بودن محصول ) طراحی شده است. این محصول در حوزه های مثل موتورخانه ها، استخر ها، آسانسور و سرد خانه و شیلات در فاز اول طراحی و به فروش میرسد. و تمام ویژگی های این محصول به علت مشابه بودن نیاز چندین صنعت برای چنین حوزه ذکر شده در حال آماده سازی می باشد.
مثال شفاف سازی کاربرد :
یک مجتمع ساختمانی را در نظر بگیرید که میتواند دارای ( موتور خانه و استخر و آسانسور و بالابر و ... ) باشد.
با قرار دادن یک گیتوی در یک مجتمع و اتصال تجهیز جانبی برای هر قسمت ( نود گرین ) به موتور خانه یا به آسانسور یا به سیستم استخر و .... میتوانید تمام اطلاعات لازم یک مجتمع را به گیتوی ارسال کنید که این ارتباط بین نود گرین و گیتوی گرین میتواند به صورت وایرلس ( بدون نیاز به هزینه زیرساختی ) پوشش مخابراتی را در ساختمان ایجاد کند یا میتواند به صورت سیمی به گیتوی متصل شود. و از سمت دیگر با ارسال تمام اطلاعات دستگاه های مختلف در مناطق مختلف یک مجتمع آن ها را در پنل های مدیریت مشاهده و کنترل کنید. ویژگی های که در این کنترل امکان پذیر است تنظیم دستورات مثل ( اگر هوا به 1 درجه سانتی گراد رسید چیلر ها را فعال کن و یا ... ) میتوانید دستوراتی را بدون نظارت و مدیریت لحاظ کنید. میتوانید از سامانه پیامکی و ایمیلی استفاده کنید و خطر ها رو تعریف کنید برای مثل ( اگر آسانسور دارای عیوب و خرابی بود به ساکنین بلوک 2 پیامکی مبتنی بر خطر افرین بودن آسانسور ارسال شود ) و یا برعکس بتوانند با ارسال پیامک، وضعیت سلامت تجهیزات داخل ساختمان را مشاهده کند. و در قسمت تعمیر نگهداری دیگر نیاز به پرداخت هزینه نیست و میتوانید با نصب شدن سیستم مدیریت را روی تجهیزاتی که به صورت ادواری نیازمند تعمیر و نگهداری هستند استفاده و مدیریت کنید و در صورت نیاز به تعمیر ( پلتفرم اخطار های لازم را ارسال و به تعمیر کار اطلاع میدهد و در سریع ترین زمان مشکل سیستم حل خواهد شد و در مراحل بدی و تکمیل این اکوسیستم قابلیت کاهش هزینه های بیمه و کاهش خسارات را دارا می باشد. این سیستم با استفاده و همکاری فروشندگان، قطعات معیوب را پیدا و از سامانه قابلیت خرید را ارائه می دهد و دیگر نیاز به پیدا کردن محصول مورد نظر نمی باشد.
این محصول پس از فروش موفق قابلیت ایجاد محصول جدید در شرکت های بیمه را دارد و در صحبت های انجام شده با ارسال اظلاعات اکوسیستم قابلیت و پیشبینی هزینه بیمه را دارا می باشد و از این سو به پلتفرم جدیدی در بیمه با استفاده از معیار هایی مثل ( معیار بیمه برای تخفیف در حودرو عدم استفاده از برگه های بیمه است و در آسانسور با استفاده از اطلاعات دریافتی محصول ما می توان معیار را میزان قعطی برق و میزان خرابی و مدل دستگاه و .... ) تعریف نمود.
این محصول فابلیت مجتمع شدن با هر سرویس اینترنت اشیا را دارا می باشد و در فازهای بعدی احتمال ارائه این سرویس ها توسط خود استارتاپ گرین اج  امکان پذیر می باشد. سرویس های ثالثی مثل هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و همزاد دیجیتال و ....
 
محصول کمپیوت گیتوی
این محصول در انتها فاز اول طراحی و شروع به تست خواهد شد و در برنامه های چیده شده استارتاپ گرین دارای اهمیت و ارزش بالا به علت تکنولوژی و برنامه بسیار پیشرفته قرار دارد. این محصول بر خلاف محصول گیتوی گرین دارای قیمت نسبتا بالاتری می باشد اما این محصول در روند پیشرفت استارتاپ گرین اج میتواند تاثیر به شدت بالایی را داشته باشد به علت فعال کردن یک محصول در چندین حوزه و حضور در مارکت بزرگ صنعت تولیدی و معدن به علت توانایی قدرت و سرویس های ابری پیاده سازی شده برای اولین بار در ایران این اکوسیستم را به فناوری اینترنت اشیا پیوند خواهد داد. این محصول در چشم انداز و برنامه های استارتاپ گرین اج در آینده قابلیت ایجاد سیستم مخابراتی و پوشش مخابراتی اینترنت اشیا ( جدول مقایسه در پیوست شماره 1 به طور کامل ارائه شده و برنامه ها و استراتژی های فروش طراحی شده و امکان شرح آن وجود ندارد ) و تبدیل به مودم ها جیبی و خانگی ( با استراتژی های و برنامه ها و تیم طراحی شده و کامل از نظر فنی و کسبو کاری قابلیت ارائه این سیستم امکان پذیر می باشد )  و شروع و ایجاد شبکه هیا بلاکچین و زیر ساختی آن در دستور کار قرار دارد. این محصول برای حوزه های که اهمین اطلاعات آن ها بالا بوده و قابلیت ارسال اطلاعات به پلتفرم ابری را به علت محرمانگی و امنیت ندارد مثل بیمارستان ها کلانتری و شرکت های تولیدی خاص و .... جایگاه ویژه ای را دارد.
مثال شفاف سازی کاربرد :
یک صنعت تولیدی را در نظر داشته باشید ( کارخانه چیپس مزمز ) این صنعت دارای تجهیزات اتوماسیون نسل 3 می باشد و دارای خطوط تولید اتوماتیکی می باشد. این سیستم با استفاده از محصول کمپیوت گیتوی و سرویس های لازم متصل می شود مثل سرویس ذخیره سازی اطلاعات به صورت سالیانه ( بتوانند اطلاعات مخزن ها و قسمت هیا مختلف تولید را در روز و ساعات مختلف ذخیره سازی و روی آن تحلیل انجام بدهند نسبت به فیدبک های بازاری و تغییرات داخلی شرکت محصول بهتری را به بازار ارائه دهند. استفاد از سرویس های هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ برای هوشمند کردن خطوط تولید از نسل سوم اتومایسون به نسل چهارم و کاهش هزینه و خسارات و افزایش بهره وری در تولید و مدیریت شرکت از طریق پنل های مدیریتی انلاین و تصمیم گیری در لحظه ) را دارد. این محصول قابلیت اتصال به محصولات و دیگر تجهیزات مختلف استارتاپ گرین اج را به صورت وایرلس تا برد 15 کیلومتر را دارا می باشد و میتواند در داخل شرکت مربوطه پوشش مخابراتی اختصاصی خود را ایجاد و صنعت خود را هوشمند کند. با استفاده سرویس های منطق نویسی و شروط منطقی با تعریف هر یک از شروع میتوانید برنامه یک ساله ای برای مدیریت دستگاه و خطوط تولید طراحی کنید.
       
این محصول در حال حاضر به دو مدل به بازار ارائه خواهد شد  در نمونه اول اولویت رفع نیاز های صنعت تعمیر و نگهداری  و استراتژِ ارزان قیمت بودم محصول می باشد. این محصول توان پردازش های لازم را در بستر کلاود انجام خواهد دارد و خود محصول ارسال کننده اطلاعات به سیستم ابری می باشد.  و محصول دیگر که با نام کمپیوت  گیتوی در حال طراحی و ساخت آن می باشد برای مناطقی که دسترسی به اینترنت امکان پذیر نبوده یا حتی داشتن تاخیر در تصمیم گیری  ( به علت اینترنت ضعیف و تاخیر های ارتباطی ) این محصول یک کلاود پلتفرم ابری کوچک شده است در محل که تمام قابلیت های که در کلاود را در محل ارائه می دهد این محصول دارای تکنولوژی سخت افزاری و نرم افزاری بالا می باشد و قابل مقایسه محصول قبلی گیتوی نمی باشد. این محصول دارای کامپیوتر می باشد که با استفاده از توان آن میتوانید پنل های مدیریت را به صورت انلاین مشاهده و مدیریت کنید این پنل های از طریق شبکه های وایرلس و اچ تی ام ای قابلیت اتصال به   مانیتور را برای نمایش اطلاعات داراست.