خدمات

تماس با ما

مورد مطالعاتی

فروشگاه

صفحه اصلی

محصولات

اینترنت اشیا صنعتی​​​​​​​

هوشمند شدن ماشین آلات صنعتی و با استفاده از سرویس های ابری اینترنت اشیا

اینترنت اشیا صنعتی به عنوان شبکه ای از دستگاه ها، ماشین آلات و سنسورهای متصل به یکدیگر و به اینترنت با هدف جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل آن برای اعمال این اطلاعات در بهبود مستمر فرآیند تعریف می شود. برنامه های کاربردی IOT صنعتی زیادی وجود دارد، و آنها تعداد فزاینده ای از شرکت ها را به مشارکت در این پارادایم جدید برای بهبود بهره وری و بهینه سازی هزینه ها و سود ها  سوق داده اند.
این بازاری دائماً در حال گسترش است. اگرچه مطالعات، ارقام متفاوتی را هنگام پیش‌بینی دقیق ارزش بازار IIoT در سال‌های آینده نشان می‌دهند، مهم‌ترین گزارش‌ها  سرمایه‌گذاری حداقل سه برابری را در این صمعت پیش بینی کرده اند.
برای دسترسی به این مزیت رقابتی، عاقلانه است که برنامه های اصلی IIoT و نحوه پیاده سازی سیستم را بشناسید.


برنامه های اصلی IOT صنعتی
مطالعات منتشر شده توسط Deloitte اهمیت دنیای تجارت را برای ایجاد محیط های IoT نشان می دهد: در گزارش "Industry 4.0" ، 94٪ از شرکت کنندگان در نظرسنجی اظهار داشتند که تحول دیجیتال یک هدف استراتژیک ضروری برای سازمان است.

مدیریت و مانیتورینگ تجهیزات بطور خودکار و از راه دور
یکی از برنامه های اصلی اینترنت اشیا صنعتی( IIoT ) مربوط به مدیریت خودکار تجهیزات است که به یک سیستم متمرکز اجازه می دهد تا تمام فرآیندهای شرکت را کنترل و نظارت کند.
این توانایی کنترل از راه دور تجهیزات از طریق ماشین‌ ها و نرم‌ افزار های دیجیتالی به این معناست که امکان کنترل چندین کارخانه که در مکان‌ های جغرافیایی مختلفی هستند وجود دارد.


نگهداری پیش بینانه
اینترنت اشیا، صنعت تعمیر و نگهداری را به فرآیندی چابک و پاسخگو تبدیل کرده است. یک دستگاه اینترنت اشیا با استفاده از واحدهای ریزپردازنده مجهز به سنسور می‌تواند وضعیت تجهیزات را دائما بررسی کند و هنگامی که یک قطعه ماشین علائم خرابی را نشان می‌دهد، هشدارهای خودکار صادر کند. تعمیر و نگهداری پیش بینیانه شامل تشخیص نیاز ماشین برای تعمیر قبل از وقوع بحران و توقف فوری تولید است. بنابراین این سیستم نیاز به جمع آوری، تجزیه و تحلیل و مدیریت داده ها دارد.
این سیستم یکی از موثرترین برنامه‌ های IOT صنعتی است و از طریق سنسورهایی کار می‌ کند که پس از نصب بر روی ماشین‌ ها و پلت‌ فرم‌های عملیاتی، می‌ توانند هنگامی که عوامل خطر ظاهر میشود، هشدار ارسال کنند. به عنوان مثال، حسگرهایی که ربات‌ها یا ماشین‌ها را نظارت می‌کنند و داده‌ها را به پلتفرم‌ها ارسال می‌کنند، و داده‌های دریافتی را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل می‌کنند و الگوریتم‌های پیشرفته‌ای را اعمال می‌کنند که می‌تواند هشدارهایی را در دماهای بالا یا ارتعاشات فراتر از پارامترهای معمولی صادر کند.


مانیتورینگ وضعیت
در بخش تولید، جایی که کارایی عملیاتی و تداوم در اولویت است، اینترنت اشیاء صنعتی هم در نگهداری و هم در تولید بسیار مفید واقع میشود. از آنجایی که خرابی یک ماشین می تواند کل زنجیره تامین را مختل کند، سازندگان به طور سنتی از بازرسان برای بررسی ماشین آلات خط مونتاژ استفاده می کنند که متأسفانه، این فرآیند گران است.
 
اینترنت اشیا صنعتی راه حل های پیشرفته ای را برای پیدا کردن حتی کوچکترین عیب قطعات در لحظه ارائه می دهد.
با استفاده از فناوری IIoT، سازندگان می توانند عوامل محیطی و کاربرانی  را که منجر به خرابی ماشین می شوند را بهتر درک کنند. چنین بینش هایی اپراتورهای کارخانه را قادر می سازد تا با کاهش عوامل نامطلوب – یا حذف کامل آنها، فرآیندهای تولید خود را بهبود بخشند.


پایش تطبیق
هر سال، تولیدکنندگان آمریکایی حدود 192 میلیارد دلار برای رعایت مقررات اقتصادی، زیست محیطی و ایمنی محل کار هزینه می کنند. که با این رقم نجومی، فرصت های بی شماری برای بهبود کسب و کارشان از دست میدهند.
فناوری‌های اینترنت اشیا با نظارت از راه دور دارایی‌های حساس، دستگاه‌های IoT به کسب‌وکارها اجازه می‌دهند تا هزینه‌های مرتبط با رعایت مقررات را به‌طور چشمگیری کاهش دهند. چند نمونه:
تجهیزات را ردیابی کنید: سنسورهای تعبیه شده داده‌های در لحظه در مورد موقعیت جغرافیایی، استفاده و تعمیر و نگهداری ماشین‌ آلات گران‌ قیمت مانند جرثقیل و بولدوزر در اختیار شرکت‌ ها قرار می‌دهند.
افزایش ایمنی کارگران:  دستگاه‌های پوشیدنی متصل به شبکه مانند کلاه‌های سخت، جلیقه‌ها و چکمه‌ها، مختصات موقعیت جغرافیایی کارگران را به یک سرویس تجزیه و تحلیل داده در فضای ابری منتقل می‌کنند. این تجزیه و تحلیل ها همچنین شرایط خطرناک سایت و فعالیت های خطرناک را شناسایی می کنند.
با ترکیب یادگیری ماشین با داده های صنعتی اینترنت اشیا، سرپرستان می توانند خطرات ایمنی و امنیتی را برای کارگران و تجهیزات به حداقل برسانند.

این به شرکت‌ ها توانایی بی‌ سابقه‌ ای برای نظارت بر پیشرفت‌ تولید شان در لحظه می‌ دهد، در حالی که می‌ توانند داده‌ هایی را که در رابطه با فرآیند هایشان به دست می‌ آورند، تجزیه و تحلیل کنند. هدف از جمع‌ آوری و استفاده از آن داده‌ ها، حمایت از بهبود فرآیندها و ایجاد محیطی است که در آن تصمیمات مبتنی بر اطلاعات در اولویت هستند.


پیشرفت سریع
IIoT اطلاعات ارزشمندی تولید می کند تا کسانی که مسئول بهبود فرآیندها در مدل کسب و کار صنعتی (مهندسین فرآیند، کیفیت یا تولید) هستند، بتوانند به داده ها دسترسی داشته باشند و آن ها را سریعتر و خودکار تجزیه و تحلیل کنند و از راه دور تنظیمات لازم را در فرآیندها انجام دهند. این همچنین سرعت اعمال تغییرات و پیشرفت‌ها در هوش عملیاتی و هوش تجاری را افزایش می‌دهد - تغییراتی که در حال حاضر مزایای رقابتی را برای بی‌شمار کسب‌وکارهای صنعتی ارائه می‌کنند.

مشخص کردن موجودی ها
استفاده از سیستم‌های IoT صنعتی امکان نظارت خودکار بر موجودی، تأیید اینکه آیا برنامه‌ها دنبال می‌شوند یا خیر.همچنین در صورت انحراف، هشدار می‌دهد. این یکی دیگر از برنامه های ضروری IOT صنعتی برای حفظ یک گردش کار ثابت و کارآمد است.

کنترل کیفیت
یکی دیگر از مهمترین برنامه های کاربردی IIoT، توانایی نظارت بر کیفیت محصولات تولید شده در هر مرحله است: از مواد خامی که در فرآیند استفاده می شود، تا نحوه حمل و نقل (از طریق برنامه های کاربردی ردیابی هوشمند)، تا واکنش های مشتری نهایی پس از دریافت محصول.
 
این اطلاعات برای بررسی کارایی شرکت و اعمال تغییرات لازم در موارد تشخیص خرابی، با هدف بهینه سازی فرآیندها و تشخیص سریع مسائل در زنجیره تولید، حیاتی است. همچنین ثابت شده است که جلوگیری از خطرات در صنایع حساس تر مانند داروسازی یا مواد غذایی ضروری  است.


بهینه سازی زنجیره تامین
در میان برنامه‌ های کاربردی اینترنت اشیا صنعتی ، با هدف دستیابی به کارایی بالاتر، ما می‌ توانیم  اطلاعات انتقالی در لحظه را در مورد وضعیت زنجیره تامین یک شرکت داشته باشیم.
این امر امکان شناسایی فرصت‌ های پنهان مختلفی را که برای بهبود یا مشخص کردن دقیق مسائلی که باعث ناکار آمدی می‌ شوند میدهد.

 
ایمنی بیشتر
ماشین‌هایی که بخشی از IIoT هستند می‌توانند داده‌هایی در لحظه در مورد وضعیت کارخانه تولید کنند. از طریق مانیتورینگ وضعیت تجهیزات، کیفیت هوای کارخانه و بیماری‌ها در یک شرکت و  سایر شاخص‌ها.... می‌توان از سناریوهای خطرناکی که  تهدیدی برای کارگران است جلوگیری کرد.
 
این نه تنها ایمنی را افزایش می دهد، بلکه بهره وری و انگیزه کارکنان را نیز افزایش می دهد. علاوه بر این، هزینه های اقتصادی وب دنامی  ناشی از مدیریت ضعیف ایمنی شرکت به حداقل می رسد.
سفر صنعتی IOT خود را آغاز کنید
مسیر  اینترنت اشیا صنعتی با پیاده سازی یک پلتفرم قابل اعتماد آغاز می شود که تمام سخت افزار، نرم افزار و اتصالات مورد نیاز برای ساخت سیستم اینترنت اشیا شما را فراهم می کند.
 
برخی از شرکت ها تصمیم می گیرند که پلتفرم های سفارشی خود را از ابتدا بسازند. این امر نه تنها به  توسعه زیرساختی ، بلکه به منابع لازم برای مقیاس پذیری، اتصال شبکه و امنیت نیز نیاز دارد.
خوشبختانه، یک جایگزین ساده تر وجود دارد. به جای اختراع مجدد چرخ، شرکت‌ها می‌توانند از یک پلتفرم اینترنت اشیاء متناسب با کسب و کارشان استفاده کنند.