خدمات

تماس با ما

مورد مطالعاتی

فروشگاه

صفحه اصلی

محصولات

مورد مطالعاتی شرکت تولیدی پارس شیر

بررسی نیازمندی شرکت پارس شیر از سیستم و سرویس های ابری اینترنت اشیا

مقدمه
حل مشکل مدیریت و نظارت به روی اطلاعات مخزن‌ها به علت تعداد و رفع خطاهای انسانی نیازمند ارتقای صنعت تولیدی از نسل سوم به نسل چهارم برای کاهش خطاهای انسانی و ذخیره‌سازی تمامی داده‌ها برای ایجاد تحلیل بر روی داده‌های خود و نظارت و مدیریت این داده‌ها از طریق برنامه های زمانی، نیازمند ارتقای چرخه تولید خود هستند.
شرح نیازمندی
شرکت پارس شیر دارای مخازنی مایع مختلفی هستند که در حالت معمول با استفاده از سنسور‌های مختلف اطلاعات این مخزن‌ها  به کنترلرهای صنعتی (PLC) ارسال می‌کنند و بعد از نظارت و مدیریت توسط کنترلرهای صنعتی (PLC) مختلف، داده‌ها مانیتور شده و اپراتور به صورت دستی به علت تغییر مداوم برنامه‌ها این داده‌ها را تنظیم میکند. با استفاده از محصول گیتوی و ارسال تمامی داده‌های مخزن‌های مختلف و نمایش آن ها در سرویس دشبورد و پنل‌های مدیریتی امکان نظارت، تنظیم و مدیریت از راه دور را می‌دهد و با استفاده از این سرویس یک دیتابیس برای ذخیره‌سازی و نمودار تمام وضعیت مخزن‌ها در دوره‌های شش ماهه و یک ساله باعث مدیریت هر چه بهتر و امکان تحلیل داده ها را فراهم می‌کند و با استفاده از پنل‌های مدیریتی و قابلیت منطق‌نویسی (Remote) اپراتور می‌تواند هر روز شرط ها منطقی که همیشه به صورت دستی تنظیم می‌شد تنظیم کند. با استفاده از این قابلیت دیگر نیاز مدیریت انسانی نمی‌باشد و با استفاده از سرویس اعلان و نوتیفیکیشن، امکان و فعال کردن آلارم‌های مختلف را در شرایط ذخیره‌ سازی شده در هر روز اعلام نماید و حتی هشدارها و خطرات ناشی نیز در صورت رخ دادن با آلارم ها اعلام نماید.
​​​​​​​
محصول نهایی پروژه
·      سخت افزار  (Edge Gateway – Edge Compute):
شامل یک محصول سخت افزاری برای ارتباط تجهیزات صنعتی و سنسور ها و تجهیزات مختلف با فضای ابری
·      نرم افزار  (IoT Cloud Platfotm):
کلاود ابری مجتمع شده با محصول سخت افزاری  (Edge Gateway – Edge Compute)که سرویس‌های ابری مورد نیاز (سرویس دشبورد و پنل مدیریتی و نظارتی و سرویس ذخیره‌سازی) برای ارتقای صنعت و بهبود در چرخه تولید به همراه اتوماسیون می‌باشد.
 
نوع پروژه
·       طراحی و ساخت محصول  (Edge Gateway – Edge Compute) برای ارتباط کلاود با تجهیزات مختلف و سنسورها
·       طراحی و ساخت یک پلتفرم ابری برای ارائه سرویس‌های لازم  (Cloud)

قیمت محصول و سرویس‌ها
·      سخت افزار  (Edge Gateway – Edge Compute):
محصول گیتوی که با قابلیت‌های محدود و ارتباطی کامل و گیتوی بودن آن باید دارای مزیت رقابتی در نمونه‌های مشابه خود باشد، که بتواند در سبد محصولات طراحی شده، توسط شرکت پروفی پارس و رفع نیاز صنایع تولیدی را قرار بگیرد.
محصول کامپیوتر صنعتی ( گیتوی کمپیوت ) باید توان پردازش و جمع‌آوری تمام داده‌ها در محل داشته باشد و تمام فیچرهای مخابراتی لازم برای ایجاد شبکه سلولی در داخل هر شرکت تولیدی را دارا باشد.

نرم افزار  (IoT Cloud Platform)
استفاده از کلاود و سرویس‌های ابری باید نسبت به نیاز و حل مشکلات و میزان افزایش بهره‌وری سیستم متناسب باشد که قابلیت تمدید سرویس‌ها را در دراز مدت توسط شرکت‌های تولیدی داشته باشد. قیمت سرویس‌ها ابری باید مناسب با تعرفه و عرف بازار و شرکت‌های رقیب باشد.
ملزومات و نکات  طراحی سیستم

سخت افزار  (Edge Gateway)
محصول  Edge Gatewayباید دارای استانداردهای صنعتی اتوماسیون و فشار ضعیف باشد.
محصول گیتوی باید ارتباطات کامل پایداری را با کلاود بر قرار کند و داده‌های دسته بندی شده را از پروتکل‌های استاندارد شده صنعتی دریافت و به کلاود ارسال کند. محصول گیتوی باید در لحظه(Real Time)  به معنی واقعی باشد.
محصول  Edge Gateway باید دارای شبکه سلولی (2G – 3G – 4G) باشد و بتواند داده‌ها از طریق شبکه‌های موجود با فضای ابری را برقرار کند. و یک پوشش اختصاصی در شرکت با پروتکل LoRaWAN  ایجاد کند.
محصول  Edge Gatewayباید ترکیب کاملی از شبکه‌های مخابراتی و شبکه‌های وایرلس را دارا باشد.
محصول Edge Gateway برای تنظیم سنسور‌ها و تنظیم شبکه باید از طریق اینترنت بتواند کانفیگوراتور آن را تنظیم کرد و کانفیگوراتور آن باید به صورت اینترنت باشد و دستگاه قابلیت تغییر برنامه را به صورت اینترنتی  (OTA)دارا باشد.
محصول  Edge Gatewayباید دارای تراشه‌های امنیتی و ذخیره‌سازی گواهی‌های امنیتی را دارا باشد.

سخت افزار  (Edge Compute)
محصول  Edge Computeباید دارای استانداردهای صنعتی اتوماسیون و فشار ضعیف باشد.
محصول Edge Compute به علت قابلیت مدیریت و نظارت داده در محل می‌تواند با ماکزیممس 5 ثانیه اطلاعات را در کلاود به روز نگه دارد. و حساسیت برای در لحظه(Real Time)  به معنی واقعی را ندارد.
پنل مدیریتی در محل (Local) باید در لحظه (Real Time) به معنی واقعی باشد. و قابلیت مدیریت و نظارت و کنترل به روی تمام تجهیزات که به روی شبکه هستند را داشته باشد.
محصول Edge Compute نباید زیر ساخت های غیر استاندارد مثل شبکه‌های 2.4G مثل Wi-Fi  و Bluetooth در تمامی ورژن ها استفاده کند.
محصول Edge Compute باید دارای تمامی پروتکل‌های رایج کشور باشد مثل پروتکل‌های Rs232 – Rs485 – Rs422 – Ethernet RJ45 …  را دارا باشد و توانایی ترجمه نظارت و مدیریت و نمایش اطلاعات را در تمامی پروتکل‌ها داشته باشد.
محصول Edge Compute برای تنظیم سنسور‌ها و تنظیم شبکه باید از طریق اینترنت بتواند کانفیگوراتور ان را تنظیم کرد و کانفیگوراتور آن باید به صورت اینترنت باشد و دستگاه قابلیت تغییر برنامه را به صورت اینترنتی  (OTA)دارا باشد.
محصول  Edge Computeباید دارای تراشه‌های امنیتی و ذخیره‌سازی گواهی‌های امنیتی را دارا باشد.
 
نرم افزار  (IoT Cloud Platform)
کلاود ابری و سرویس‌های ابری متصل به دستگاه گیتوی باید در لحظه به معنی واقعی باشد و سرویس‌های کلاود تماما باید تضمین پایداری سیستم را ارائه دهند. و در انتخاب زیرساخت‌های ابری حتما باید از شرکت‌های زیر ساخت ابری و هاستینگ استفاده شود. 
سرویس دشبورد باید به همراه کانفیگوراتور متصل به دستگاه و قابلیت (Remote) را دارا باشد.
باید سرویس‌های امنیتی و گواهی‌های امنیتی را به هر محصول متصل ارسال کند.

ویژگی نرم افزار  (IoT Cloud Platform)
سرویس ذخیره‌سازی اطلاعات در سمت کلاود و ذخیره‌سازی اطلاعات به مدت یک سال
سرویس دشبورد و پنل مدیریتی برای نظارت و مانیتورینگ و کنترل اطلاعات نمایش داده شده
سرویس اعلان و نوتیفیکیشن
سرویس منطق نویسی سیستم (FaaS)
قابلیت ترجمه تمامی پروتکل‌های صنعتی و مدیریت آن‌ها
سرویس تقویم و مدیریت دستگاه و تنظیم دستگاه رد روز های مختلف
 
هوشمند سازی شرکت پارس شیر با همکاری پارس کنترل مرکزی صورت خواهد گرفت.  که ارائه دهنده سرویس‌های هوشمند در صنعت اتوماسیون نسل سوم و فشار ضعیف هستند.