خدمات

تماس با ما

مورد مطالعاتی

فروشگاه

صفحه اصلی

محصولات

مورد مطالعاتی شرکت تولیدی پروفی پارس

بررسی نیازمندی شرکت پروفی پارس از سیستم و سرویس های ابری اینترنت اشیا

مقدمه
با استفاده از زیر ساخت اتوماسیون موجود در کشور در تمام صنایع تولیدی و تجهیزات بومی ساخته شده توسط شرکت پروفی پارس مرکزی این چرخه به طور کامل در صنعت اتوماسیون نسل سوم، جوابگو نیاز مشتریان و شرکت ها و شرکای تجاری بوده و در این سو با پیشرفت تکنولوژی و تمایل صنایع تولیدی برای اتوماسیون نسل چهارم و ارتقای صنعت خود و افزایش بهره وری نیازمند زیر ساخت اینترنت اشیا بوده و هم در راستای ارتباط با تجهیزات مختلف به صورت سخت افزاری و ارتباط با فضاهای ابری و سرویس های ابری نیازمند این زیر ساخت می باشد.
​​​​​​​​​​​​​​
شرح نیازمندی
اتصال تجهیزات صنعتی در حوزه اتوماسیون و فشار ضعیف با استفاده از پروتکل های استاندارد آن ها و اتصال تجهیزات بومی شرکت که طراحی شده و در صنعت اتوماسیون و فشار ضعیف استفاده می شود و اتصال سنسورهای طراحی شده اختصاصی شرکت پروفی پارس ارتباط با فضای ابری با حفظ استانداردهای لازم در حوزه صنعت اتوماسیون و فشار ضعیف قابل قبول و مورد تایید می باشد. استفاده از این محصول جهت مدیریت و افزایش بهره وری و راندمان خط تولید و اضافه کردن سیستم های جدید مثل هوش مصنوعی برای بهبود صنعت کشور و پیشرفت آن الزامی می باشد.
استفاده از محصولات گیتوی برای ارتباط تجهیزات و بهبود چرخه تولید لازم می باشد و برای نمایش و ذخیره سازی اطلاعات و امکان برسی اطلاعات در دسته بندی های زمانی را دارا باشد که با استفاده از قابلیت های سرویس ابری امکان افزایش بهره وری و ویژگی های و رفع کامل نیاز صنایع تولیدی را دارا می باشد.
اتصال تجهیزات طراحی شده توسط شرکت پروفی پارس (PLC – Remote IO – Inverter - Sensor) به گیتوی یک نیاز جدی در شرکت پروفی پارس بوده که بتواند سبد محصولات خود را در نسل چهارم اتوماسیون صنعتی کامل کند. برای ایجاد ارتباط بین تجهیزات طراحی شده در صنعت اتوماسیون نسل سوم و فشار ضعیف نیازمند گیتوی داخلی و خارجی هستند و درقسمت نهایی نیازمند کلاود پلتفرم ابری برای رفع نیاز و ارتباط تحهیزات و نمایش داده ها هستند.
​​​​​​​

محصول نهایی پروژه
·      سخت افزار  (Edge Gateway – Edge Compute):
شامل یک محصول سخت افزاری برای ارتباط تجهیزات صنعتی و تجهیزات طراحی شده توسط شرکت پروفی پارس برای ارتباط با سرویس ابری  (PLC – Remote IO – Inverter - Sensor)که میتواند این محصول یا داخلی و یا خارجی باشد.
·      نرم افزار  (IoT Cloud Platfotm):
کلاود ابری مجتمع شده با محصول سخت افزاری  (Edge Gateway – Edge Compute)که سرویس های ابری مورد نیاز ( سرویس دشبورد و پنل مدیریتی و نظارتی و سرویس ذخیره سازی ) برای ارتقای صنعت و بهبود در چرخه تولید به همراه اتوماسیون
 
نوع پروژه
·       طراحی و ساخت محصول  (Edge Gateway – Edge Compute) برای ارتباط کلاود با تجهیزات مختلف و سنسورها
·       طراحی و ساخت یک پلتفرم ابری برای ارائه سرویس‌های لازم  (Cloud)

قیمت محصول و سرویس‌ها
·      سخت افزار  (Edge Gateway – Edge Compute):
محصول گیتوی که با قابلیت‌های محدود و ارتباطی کامل و گیتوی بودن آن باید دارای مزیت رقابتی در نمونه‌های مشابه خود باشد، که بتواند در سبد محصولات طراحی شده، توسط شرکت پروفی پارس و رفع نیاز صنایع تولیدی را قرار بگیرد.
محصول کامپیوتر صنعتی ( گیتوی کمپیوت ) باید توان پردازش و جمع‌آوری تمام داده‌ها در محل داشته باشد و تمام فیچرهای مخابراتی لازم برای ایجاد شبکه سلولی در داخل هر شرکت تولیدی را دارا باشد.

نرم افزار  (IoT Cloud Platform)
استفاده از کلاود و سرویس‌های ابری باید نسبت به نیاز و حل مشکلات و میزان افزایش بهره‌وری سیستم متناسب باشد که قابلیت تمدید سرویس‌ها را در دراز مدت توسط شرکت‌های تولیدی داشته باشد. قیمت سرویس‌ها ابری باید مناسب با تعرفه و عرف بازار و شرکت‌های رقیب باشد.
ملزومات و نکات  طراحی سیستم

سخت افزار  (Edge Gateway)
محصول  Edge Gatewayباید دارای استاندارد های صنعتی اتوماسیون و فشار ضعیف باشد.
محصول گیتوی باید ارتباطات کامل پایداری را با کلاود بر قرار کند و داده های دسته بندی شده را از پروتکل های استاندارد شده صنعتی دریافت و به کلاود ارسال کند. محصول گیتوی باید در لحظه(Real Time)  به معنی واقعی باشد.
محصول  Edge Gateway باید دارای شبکه سلولی (2G – 3G – 4G) باشد و بتواند داده ها از طریق شبکه های موجود با فضای ابری را برقرار کند.
محصول  Edge Gatewayباید ترکیب کاملی از شبکه های مخابراتی و شبکه های وایرلس را دارا باشد.
محصول Edge Gateway برای تنظیم سنسور ها و تنظیم شبکه باید از طریق اینترنت بتواند کانفیگوراتور ان را تنظیم کرد و کانفیگوراتور آن باید به صورت اینترنت باشد و دستگاه قابلیت تغییر برنامه را به صورت اینترنتی  (OTA)دارا باشد.
محصول  Edge Gatewayباید دارای تراشه های امنیتی و ذخیره سازی گواهی های امنیتی باشد.

سخت افزار  (Edge Compute)
محصول  Edge Computeباید دارای استاندارد های صنعتی اتوماسیون و فشار ضعیف باشد.
محصول Edge Compute به علت قابلیت مدیریت و نظارت داده در محل می تواند با ماکزیموم 5 ثانیه اطلاعات را در کلاود به روز نگه دارد. و حساسیت برای در لحظه(Real Time)  به معنی واقعی را ندارد.
پنل مدیریتی در محل (Local) باید در لحظه (Real Time) به معنی واقعی باشد. و قابلیت مدیریت و نظارت و کنترل به روی تمام تجهیزات که به روی شبکه هستند را داشته باشد.
محصول Edge Compute نباید زیر ساخت های غیر استاندارد مثل شبکه های 2.4G مثل WiFi  و Bluetooth در تمامی ورژن ها استفاده کند.
محصول Edge Compute باید دارای تمامی پروتکل های رایج کشور باشد مثل پروتکل های Rs232 – Rs485 – Rs422 – Ethernet RJ45 …  و توانایی ترجمه، نظارت و مدیریت و نمایش اطلاعات را در تمامی پروتکل ها داشته باشد.
محصول Edge Compute برای تنظیم سنسور ها و تنظیم شبکه باید از طریق اینترنت بتواند کانفیگوراتور ان را تنظیم کرد و کانفیگوراتور آن باید به صورت اینترنت باشد و دستگاه قابلیت تغییر برنامه را به صورت اینترنتی  (OTA)دارا باشد.
محصول  Edge Computeباید دارای تراشه های امنیتی و ذخیره سازی گواهی های امنیتی را دارا باشد.
 
نرم افزار  (IoT Cloud Platform)
کلاود ابری و سرویس‌های ابری متصل به دستگاه گیتوی باید در لحظه به معنی واقعی باشد و سرویس‌های کلاود تماما باید تضمین پایداری سیستم را ارائه دهند. و در انتخاب زیرساخت‌های ابری حتما باید از شرکت‌های زیر ساخت ابری و هاستینگ استفاده شود. 
سرویس دشبورد باید به همراه کانفیگوراتور متصل به دستگاه و قابلیت (Remote) را دارا باشد.
باید سرویس‌های امنیتی و گواهی‌های امنیتی را به هر محصول متصل ارسال کند.

ویژگی نرم افزار  (IoT Cloud Platform)
سرویس ذخیره سازی اطلاعات در سمت کلاود و ذخیره سازی اطلاعات به مدت یک سال
سرویس برنامه نویسی و اپلود برنامه از طریق اینترنت OTA
سرویس تغییر تنظیمات دستگاه از طریق اینترنت Remote
سرویس امنیتی برای ایجاد امنیت و اتصال دستگاه های مختلف به کلاود
سرویس دشبورد و پنل مدیریتی برای نظارت و مانیتورینگ و کنترل اطلاعات نمایش داده شده داشتن اپلیکیشن برای تبلت
داشتن سرویس کانفیگوراتور برای تنظیم و مدیریت تمامی دستگاه های متصل با حفظ استاندارد ها و ویژگی های هر حوزه
سرویس بروکر ارتباطی برای دریافت و ترجمه پروتکل های مختلف Mqtt – Https و LoRaWAN  و قابلیت شخصی سازی