خدمات

تماس با ما

مورد مطالعاتی

فروشگاه

صفحه اصلی

محصولات

مورد مطالعاتی شرکت تولیدی روناک دارو

بررسی نیازمندی شرکت روناک دارو از سیستم و سرویس های ابری اینترنت اشیا

مقدمه
با استفاده از زیر ساخت اتوماسیون موجود در کشور در تمام صنایع تولیدی و تجهیزات بومی ساخته شده توسط شرکت پروفی پارس مرکزی این چرخه به طور کامل در صنعت اتوماسیون نسل سوم، جوابگو نیاز مشتریان و شرکت ها و شرکای تجاری بوده و در این سو با پیشرفت تکنولوژی و تمایل صنایع تولیدی برای اتوماسیون نسل چهارم و ارتقای صنعت خود و افزایش بهره وری نیازمند زیر ساخت اینترنت اشیا بوده و هم در راستای ارتباط با تجهیزات مختلف به صورت سخت افزاری و ارتباط با فضاهای ابری و سرویس های ابری نیازمند این زیر ساخت می باشد.
​​​​​​​​​​​​​​
شرح نیازمندی
اتصال تجهیزات، افراد و خودرو به پلتفرم و نمایش موقعیت هر یک از تجهیزات در نقشه و تعریف ورود خروج به صورت یک ساله در خط زمانی و دسترسی و ایجاد مجوز و لغو مجوز های هر یک از افراد و خودرو ها و ایجاد محدوده برای هر تجهیز و تعریف آلارم برای تنظیم موقعیت هر یک از افارد و تجهیزات و کنترل محدوده و در صورت خروج از محدوده نوتیفیکیشن و پیامک و ایمیل های تعریف شده ارسال شود این موقعیت یابی در دالخ شرکت با دقت 1 متر طراحی شده است و با پروتکل LoRaWAN  که نیازمند تعریف الگوریتم در سیستم موقعیت یابی کلاود پلتفرم هست که بتواند دقت بیشتری را دریافت کند و موقعیت یابی خودرو های حمل با با GPS  انجام میشود که در این قسمت باید تمامی موقعیت های خودرو در طول روز و میزان روشن بودن و حرکت هر خودرو و مسافت طی شده مشخص شود باید با استفاده از تگ های موجود وضعیت هر بسته از دارو سنجیده شود و در صورت عبور هر متغیر از فیلتر نوتیفیکیشن و ایمیلو پیامو آزیر های لازم به صدا در آید که رانده و شرکت را از این وضعیت مطلع کند. باید تمام داده های فیزیکی محیط ماشین نمایش داده شود و بتوانیم روی تمامی اطلاعات ماشین ها خودرو ها تجهیزات نظارت و مدیریت کنیم.
​​​​​​​
محصول نهایی پروژه
·      سخت افزار  (Edge Gateway – Edge Compute):
شامل یک محصول سخت افزاری برای ارتباط تجهیزات صنعتی و تجهیزات طراحی شده توسط شرکت پروفی پارس برای ارتباط با سرویس ابری  (PLC – Remote IO – Inverter - Sensor)که میتواند این محصول یا داخلی و یا خارجی باشد.

·      نرم افزار  (IoT Cloud Platfotm):
کلاود ابری مجتمع شده با محصول سخت افزاری  (Edge Gateway – Edge Compute)که سرویس های ابری مورد نیاز ( سرویس دشبورد و پنل مدیریتی و نظارتی و سرویس ذخیره سازی ) برای ارتقای صنعت و بهبود در چرخه تولید به همراه اتوماسیون
 
نوع پروژه
·       طراحی و ساخت محصول  (Edge Gateway – Edge Compute) برای ارتباط کلاود با تجهیزات مختلف و سنسورها
·       طراحی و ساخت یک پلتفرم ابری برای ارائه سرویس‌های لازم  (Cloud)

قیمت محصول و سرویس‌ها

سخت افزار  (Edge Gateway – Edge Compute):
محصول گیتوی که با قابلیت‌های محدود و ارتباطی کامل و گیتوی بودن آن باید دارای مزیت رقابتی در نمونه‌های مشابه خود باشد، که بتواند در سبد محصولات طراحی شده، توسط شرکت پروفی پارس و رفع نیاز صنایع تولیدی را قرار بگیرد.
محصول کامپیوتر صنعتی ( گیتوی کمپیوت ) باید توان پردازش و جمع‌آوری تمام داده‌ها در محل داشته باشد و تمام فیچرهای مخابراتی لازم برای ایجاد شبکه سلولی در داخل هر شرکت تولیدی را دارا باشد.

نرم افزار  (IoT Cloud Platform)
استفاده از کلاود و سرویس‌های ابری باید نسبت به نیاز و حل مشکلات و میزان افزایش بهره‌وری سیستم متناسب باشد که قابلیت تمدید سرویس‌ها را در دراز مدت توسط شرکت‌های تولیدی داشته باشد. قیمت سرویس‌ها ابری باید مناسب با تعرفه و عرف بازار و شرکت‌های رقیب باشد.
ملزومات و نکات  طراحی سیستم

سخت افزار  (Edge Gateway)

محصول  Edge Gatewayباید دارای استاندارد های صنعتی اتوماسیون و فشار ضعیف باشد.
محصول گیتوی باید ارتباطات کامل پایداری را با کلاود بر قرار کند و داده های دسته بندی شده را از پروتکل های استاندارد شده صنعتی دریافت و به کلاود ارسال کند. محصول گیتوی باید در لحظه(Real Time)  به معنی واقعی باشد.
محصول  Edge Gateway باید دارای شبکه سلولی (2G – 3G – 4G) باشد و بتواند داده ها از طریق شبکه های موجود با فضای ابری را برقرار کند. و یک پوشش اختصاصی در شرکت با پروتکل LoRaWAN  ایجاد کند.
محصول  Edge Gatewayباید ترکیب کاملی از شبکه های مخابراتی و شبکه های وایرلس را دارا باشد.
محصول Edge Gateway برای تنظیم سنسور ها و تنظیم شبکه باید از طریق اینترنت بتواند کانفیگوراتور ان را تنظیم کرد و کانفیگوراتور آن باید به صورت اینترنت باشد و دستگاه قابلیت تغییر برنامه را به صورت اینترنتی  (OTA)دارا باشد.
محصول  Edge Gatewayباید دارای تراشه های امنیتی و ذخیره سازی گواهی های امنیتی باشد.


سخت افزار  (Edge Compute)
محصول  Edge Computeباید دارای استاندارد های صنعتی اتوماسیون و فشار ضعیف باشد.
محصول Edge Compute به علت قابلیت مدیریت و نظارت داده در محل می تواند با ماکزیموم 5 ثانیه اطلاعات را در کلاود به روز نگه دارد. و حساسیت برای در لحظه(Real Time)  به معنی واقعی را ندارد.
پنل مدیریتی در محل (Local) باید در لحظه (Real Time) به معنی واقعی باشد. و قابلیت مدیریت و نظارت و کنترل به روی تمام تجهیزات که به روی شبکه هستند را داشته باشد.
محصول Edge Compute نباید زیر ساخت های غیر استاندارد مثل شبکه های 2.4G مثل WiFi  و Bluetooth در تمامی ورژن ها استفاده کند.
محصول Edge Compute باید دارای تمامی پروتکل های رایج کشور باشد مثل پروتکل های Rs232 – Rs485 – Rs422 – Ethernet RJ45 …  و توانایی ترجمه، نظارت و مدیریت و نمایش اطلاعات را در تمامی پروتکل ها داشته باشد.
محصول Edge Compute برای تنظیم سنسور ها و تنظیم شبکه باید از طریق اینترنت بتواند کانفیگوراتور ان را تنظیم کرد و کانفیگوراتور آن باید به صورت اینترنت باشد و دستگاه قابلیت تغییر برنامه را به صورت اینترنتی  (OTA)دارا باشد.
محصول  Edge Computeباید دارای تراشه های امنیتی و ذخیره سازی گواهی های امنیتی را دارا باشد.
 
نرم افزار  (IoT Cloud Platform)
کلاود ابری و سرویس‌های ابری متصل به دستگاه گیتوی باید در لحظه به معنی واقعی باشد و سرویس‌های کلاود تماما باید تضمین پایداری سیستم را ارائه دهند. و در انتخاب زیرساخت‌های ابری حتما باید از شرکت‌های زیر ساخت ابری و هاستینگ استفاده شود. 
سرویس دشبورد باید به همراه کانفیگوراتور متصل به دستگاه و قابلیت (Remote) را دارا باشد.
باید سرویس‌های امنیتی و گواهی‌های امنیتی را به هر محصول متصل ارسال کند.

ویژگی نرم افزار  (IoT Cloud Platform)
سرویس ذخیره سازی اطلاعات در سمت کلاود و ذخیره سازی اطلاعات به مدت یک سال
سرویس برنامه نویسی و اپلود برنامه از طریق اینترنت OTA
سرویس تغییر تنظیمات دستگاه از طریق اینترنت Remote
سرویس امنیتی برای ایجاد امنیت و اتصال دستگاه های مختلف به کلاود
سرویس دشبورد و پنل مدیریتی برای نظارت و مانیتورینگ و کنترل اطلاعات نمایش داده شده داشتن اپلیکیشن برای تبلت
داشتن سرویس کانفیگوراتور برای تنظیم و مدیریت تمامی دستگاه های متصل با حفظ استاندارد ها و ویژگی های هر حوزه
سرویس بروکر ارتباطی برای دریافت و ترجمه پروتکل های مختلف Mqtt – Https و LoRaWAN  و قابلیت شخصی سازی